30.10.2017

Θυρίδα Ιερού Παρεκκλησίου Θεολογικής Σχολής

Εφημέριος: π. Ευάγγελος Μαρκαντώνης

Από την Πέμπτη 5 Οκτωβρίου 2017 και κάθε Πέμπτη τού ακαδ. έτους 2017-18 τελείται Ορθρος και η Θεία Λειτουργία στο Παρεκκλήσιο τού Αποστόλου Παύλου τής Θεολογικής Σχολής. Η Ακολουθία τού Όρθρου ξεκινά στις 7:30 π.μ. και στη συνέχεια η Θεία Λειτουργία στις 8:30, η οποία περατώνεται στις 9:30. Στις Ακολουθίες αυτές διακονούν φοιτητές και φοιτήτριες στο πλαίσιο τής διατμηματικής δράσης "Λατρεία". Το Παρεκκλήσιο ευρίσκεται στον Β' όροφο του Κτηρίου της Σχολής μετά την Αίθουσα Οπτικοακουστικών Μέσων.

Μετά το πέρας της Θείας Λειτουργίας προσφέρεται κέρασμα στο Αρχονταρίκι της Σχολής στον Γ' όροφο του Κτηρίου. Προσκαλούνται όλοι οι φοιτητές και φοιτήτριες να συμμετέχουν.

Από την ακαδ. περίοδο 2015-16 ως Εφημέριος τού Παρεκκλησίου διακονεί ο π. Ευάγγελος Μαρκαντώνης, πτυχ. Χημείας και Θεολογίας, Υποψ. Διδάκτωρ τού Τμήματος Θεολογίας.

Πίνακας Ανακοινώσεων Ιερού Παρεκκλησίου