Κεντρική σελίδα » Προσωπικό » Παροχές & Δραστηριότητες » Γυμναστήριο - Κολυμβητήριο

Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο - Κολυμβητήριο

Στο Πανεπιστήμιο Αθηνών λειτουργεί Πανεπιστημιακό Κολυμβητήριο - Γυμναστήριο το οποίο στεγάζεται στον υπόγειο χώρο του κτηρίου της Α΄ ΦΕΠΑ στην Πανεπιστημιούπολη (Ούλωφ Πάλμε) και είναι μόνο για τους εργαζομένους στο Πανεπιστήμιο.

Με απόφαση των Πρυτανικών Αρχών, μετά από πρόταση του Συλλόγου Διοικητικού Προσωπικού, ο χώρος του Κολυμβητηρίου του κτηρίου της Α΄ ΦΕΠΑ, ο οποίος είχε κατασκευαστεί για τις ανάγκες των Ολυμπιακών Αγώνων της Αθήνας το 2004 και ανακατασκευάστηκε ριζικά και ο συνεχόμενος με αυτό χώρος, αφού διαμορφώθηκε σε σύγχρονο γυμναστήριο και εξοπλίστηκε πλήρως, διατίθενται προς χρήση σε όλα τα μέλη της Πανεπιστημιακής Κοινότητας, ΔΕΠ, ΕΕΔΙΠ, ΕΤΕΠ, ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ, καθώς και στα μέλη των οικογενειών τους.

Το Κολυμβητήριο και το Γυμναστήριο εγκαινιάστηκε τον Μάϊο του 2006.

Τη Διοίκηση και διαχείρηση του Κολυμβητηρίου - Γυμναστηρίου ασκεί επταμελές Δ.Σ.

Το Πανεπιστημιακό Κολυμβητήριο - Γυμναστήριο υποστηρίζεται με ειδικό προσωπικό, ιατρό και διοικητικούς υπαλλήλους.

Στο Κολυμβητήριο λειτουργεί ιατρείο, με εφημερία ετοιμότητας όλες τις ώρες λειτουργίας των εγκαταστάσεων.

Ώρες λειτουργίας του Κολυμβητηρίου - Γυμναστηρίου: Από Δευτέρα έως Παρασκευή 10:00π.μ μέχρι 20:00μ.μ.

Απαραίτητα δικαιολογητικά για εγγραφή μέλους:

• 2 φωτογραφίες
  • Ιατρικές γνωματεύσεις:
    • Καρδιολόγου
    • Παθολόγου
    • Δερματολόγου
  • Χαρτί μισθοδοσίας (φωτοτυπία)

Πληροφορίες: τηλ. 210 727 5568