ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ

ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ

Oι μεταπτυχιακοί φοιτητές του Τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας (ΤΑΦΓ), κκ Σοφία Σταματέλου και Νικήτας Πατεράκης, οι οποίοι είχαν λάβει υποτροφία από το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών (ΕΚΠΑ) για να παρουσιάσουν ανακοινώσεις τους στο Διεθνές Συνέδριο "Μύθος και Συναίσθημα" στο Πανεπιστήμιο Complutense της Μαδρίτης τον Σεπτέμβριο του 2016, έλαβαν ειδοποίηση ότι οι ανακοινώσεις τις οποίες είχαν υποβάλει με τη μορφή άρθρου για τα πρακτικά του Συνεδρίου, έγιναν δεκτές προς δημοσίευση σε τόμο αφιερωμένο στο θέμα αυτό, έπειτα από αξιολόγηση από ανώνυμους κριτές. Δεδομένης και της εγκωμιαστικής υποδοχής που είχαν οι ανακοινώσεις αυτές από τους άλλους σύνεδρους, αξίζουν στους φοιτητές μας θερμά συγχαρητήρια αλλά και στην Επίκουρο Καθηγήτρια του ΤΑΓΦ κ. Χριστίνα Ντόκου η οποία βοήθησε τους φοιτητές μας να διακριθούν.

Θερμότατες ευχαριστίες στις Πρυτανικές Αρχές του ΕΚΠΑ για τη γενναιόδωρη συμβολή τους στη συγκεκριμένη πράξη προώθησης της μάθησης, της έρευνας και του καλού ονόματος του Ιδρύματος.