EΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΔΙΑΛΕΞΗ ΜΕ ΘΕΜΑ:«Η ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΗΛΙΚΙΑ: ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΣΤΗ ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΤΗ ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΗ ΤΗΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ»

Πέμπτη 24 Μαΐου 2018 ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ: «ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ» (ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΚΤΗΡΙΟ, ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ 30)

ΕΘΝΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ: «ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ»

(Κεντρικό Κτήριο,  Πανεπιστημίου 30)

Πέμπτη 24 Μαΐου 2018, ώρα 19:00

Διάλεξη του Καθηγητή Ψυχιατρικής του Πανεπιστημίου Cornell

κ. Γεωργίου Σ. Αλεξόπουλου

με θέμα:

« Η κατάθλιψη στην Τρίτη Ηλικία: Πρόσφατες Εξελίξεις στη Διάγνωση και τη θεραπευτική της Αντιμετώπιση»

Συντονιστής ο Ομότιμος Καθηγητής

κ. Κώστας Σολδάτος

Διοργάνωση από

το Σώμα Ομοτίμων Καθηγητών τού Πανεπιστημίου Αθηνών

Ο Πρόεδρος Διονύσιος Φ. Κόκκινος

Ο Γενικός Γραμματέας Παναγιώτης Σίσκος

και από

την Ελληνική Εταιρεία Προαγωγής της Ψυχιατρικής και των Συναφών Επιστημών

Ο Πρόεδρος  Κώστας Ρ. Σολδάτος

Ο Γενικός Γραμματέας Θωμάς Παπαρρηγόπουλος

Σημειώσεις.:

1. Οι διαλέξεις,όπως και το πρόγραμμα των διαλέξεων, αναρτώνται στην ιστοσελίδα τού Σώματος : www.somaomotimon.uoa.gr

2. Για την άμεση ενημέρωση και μείωση των ταχυδρομικών εξόδων παρακαλείσθε να μας γνωστοποιήσετε με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο (e-mail) στην ηλεκτρονική διεύθυνση: somotimon[at]uoa[dot]gr ή με φαξ στο τηλ: 210-3688260 τα εξής στοιχεία: Ονοματεπώνυμο και τρόπο επικοινωνίας  (e-mail ή μέσω ΕΛΤΑ).