ΓΕΝΙΚΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

ΕΚΛΟΓΗ ΤΟΥ ΚΑΘ ΣΤΟΜΑΤΟΛΟΓΙΑΣ Κ. Ν. ΝΙΚΗΤΑΚΗ ΣΤΟ ΑΞΙΩΜΑ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΗΣ EUROPEAN ASSOCIATION OF ORAL MEDICINE ΚΑΙ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΔΙΔΑΚΤΟΡΩΝ

Κατά τη διάρκεια του 14th Biennial Congress of the European Association of Oral Medicine (ΕΑΟΜ), το οποίο πραγματοποιήθηκε στο Gothenburg της Σουηδίας στις 27-29 Σεπτεμβρίου 2018:

• ο Καθηγητής Στοματολογίας κ. Νικόλαος Νικητάκης εξελέγη Πρόεδρος της ΕΑΟΜ για τη διετία 2018-2020,
  • οι υποψήφιοι διδάκτορες της Οδοντιατρικής Σχολής ΕΚΠΑ κ.κ. Σάββας Τιτσινίδης και Κωνσταντίνος Κατουμάς έλαβαν κατόπιν εξετάσεων το EAOM Diploma in Oral Medicine και
  • η υποψήφια διδάκτορας της Οδοντιατρικής Σχολής ΕΚΠΑ κ. Ελένη Καλογήρου βραβεύτηκε με το First Prize, Oral Case Presentation για την εργασία Ε.Μ. Kalogirou, G. Thermos, K.I. Tosios, A. Sklavounou. Oral Ulceration with Bone Sequestration: Report οf Eight Cases.