ΘΕΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑΣ

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ ΕΠΙΔΗΜΙΟΛΟΓΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ ΤΟΥ ΕΚΠΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΩΝ ΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΚΟΡΩΝΟΪΟΥ SARS-COV-2

Σας ενημερώνουμε ότι οι αιμοληψίες για τη μελέτη του Πανεπιστημίου μας ως προς την ύπαρξη αντισωμάτων έναντι του νέου κορωνοϊού, ξεκινούν τη Δευτέρα 22/6/2020.

Οι αιμοληψίες θα γίνουν σε διαφορετικά σημεία του ΕΚΠΑ (Πανεπιστημιούπολη, Προπύλαια, Ιατρική Σχολή και ΑΚΙΣΑ στο Αττικό Νοσοκομείο) με προκαθορισμένη ημέρα και ώρα, η οποία θα επιλεγεί από τους συμμετέχοντες μέσω ειδικής πλατφόρμας.

Οι αιτήσεις συμμετοχής των εθελοντών θα παραμείνουν ανοιχτές έως την Κυριακή 21/06/2020 και ώρα 24:00.

Όσοι επιθυμούν να συμμετέχουν και δεν το έχουν δηλώσει έως σήμερα, δύνανται να εκδηλώσουν το ενδιαφέρον τους έως την ως άνω ημερομηνία ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΕΔΩ

Θάνος Δημόπουλος

Πρύτανης ΕΚΠΑ