ΓΕΝΙΚΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

ΕΝΤΥΠΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΗΣ ΨΥΧΟΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Εκ μέρους της καθηγήτριας Σ. Χατζηχρήστου, σάς διαβιβάζουμε το καινούργιο ηλεκτρονικό έντυπο του Εργαστηρίου Σχολικής Ψυχολογίας για την υποστήριξη της ψυχοκοινωνικής προσαρμογής των μαθητριών και των μαθητών κατά την επιστροφή στο σχολείο.

• Χατζηχρήστου, X., Υφαντή, Θ., Λαμπροπούλου, Κ., Γεωργουλέας, Γ., Μίχου, Σ., (2021). Ενισχύοντας την ψυχοκοινωνική προσαρμογή των παιδιών κατά την επιστροφή στο σχολείο στην περίοδο της πανδημίας COVID-19.Αθήνα: Εργαστήριο Σχολικής Ψυχολογίας, Τμήμα Ψυχολογίας, ΕΚΠΑ.

Για να δείτε το έντυπο:

Το έντυπο έχει σταλεί, σε συνεργασία με το ΙΕΠ και το Υπουργείο Παιδείας, σε όλα τα Λύκεια της χώρας.