ΗΜΕΡΙΔΕΣ - ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ

ΕΠΕΤΕΙΑΚΟ ΣΥΜΠΟΣΙΟ ΑΜΦΙΑΡΑΕΙΟΥ Γ. Κ. ΔΑΪΚΟΣ- 50 ΧΡΟΝΙΑ - ΓΝΩΡΙΜΙΑ ΜΕ ΤΑ ΑΣΚΛΗΠΙΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΠΠΟΚΡΑΤΙΚΗ ΙΑΤΡΙΚΗ

Τετάρτη 29 Μαρτίου 2017

Με σκοπό τη γνωριμία με τα Ασκληπιεία, την Ιπποκρατική Ιατρική και τους αρχαιολογικούς χώρους, οργανώνεται και φέτος εκδρομή για τους φοιτητές της Ιατρικής Σχολής στο Αμφιαράειο.

Η εκδρομή καθιερώθηκε προ 50 ετών από τον Καθηγητή κ. Γεώργιο Κ. Δαΐκο και έκτοτε γίνεται κάθε Μάιο.

Στην εκδρομή προσκαλούνται και όλοι οι συνάδελφοι που συμμετέχουν στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα της Α' Προπαιδευτικής Παθολογικής Κλινικής & Ειδικής Νοσολογίας, οι φίλοι, καθώς και όσοι άλλοι φοιτητές θέλουν.

Στην εκδρομή και φέτος θα συμμετέχουν και οι άλλες Παθολογικές Κλινικές της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών:

• Α’ Παθολογική Κλινική (Α΄ΠΚ)
  • Β’ Παθολογική Κλινική (Β΄ΠΚ)
  • Γ’ Παθολογική Κλινική (Γ΄ΠΚ)
  • Δ’ Παθολογική Κλινική (Δ΄ΠΚ)
  • Β’ Προπαιδευτική Παθολογική Κλινική (Β΄ΠΠΚ).

Μαζί θα είναι οι Ομότιμοι Καθηγητές κ.κ. Γ. Κ. Δαΐκος, Ν. Κατσιλάμπρος και Σ. Λαδάς.