EΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΜΟΥΣΙΚΟΣ ΜΑΗΣ 2018

Το Τμήμα Μουσικών Σπουδών, της Φιλοσοφικής Σχολής του Ε.Κ.Π.Α. για όγδοη συνεχή χρονιά διοργανώνει το ΜΟΥΣΙΚΟ ΜΑΗ 2018 σε ένα τετραήμερο εκδηλώσεων με συναυλίες προπτυχιακών και μεταπτυχιακών φοιτητών που περιλαμβάνουν διαφορετικές εκφάνσεις της μουσικής από τη κλασσική και σύγχρονη έως τη Τζαζ, την παραδοσιακή και τη μελοποιημένη ποίηση.

Οι συναυλίες θα πραγματοποιηθούν σε διαφορετικούς χώρους από το Αστεροσκοπείο Αθηνών στο Θησείο, στη Φιλοσοφική Σχολή έως και το Παλαιό Πανεπιστήμιο στη Πλάκα με την ηχητική υποστήριξη του Εργαστηρίου Μουσικής Ακουστικής και Τεχνολογίας (labmat.music.uoa.gr) του Τμήματος Μουσικών Σπουδών, ΕΚΠΑ.

Πιο αναλυτικά:

ΠΕΜΠΤΗ 31/5 (ΑστεροσκοπείοΑθηνών, ΛόφοςΝυμφών, Θησείο

21.00 : Βραδιά Jazz (ΠΜΣ jazz και νέες τεχνολογίες, ΤΜΣ, ΕΚΠΑ)

ΠΑΡΑΣKEYH 1/6  (Αύλειος Χώρος, Διδασκαλείο Ελληνικής Γλώσσας, Πανεπιστημιούπολη , Ζωγράφου

20.30: Brige Quintet

21:30: Βalcan familia

ΣΑΒΒΑΤΟ 2/6 (ΠαλαιόΠανεπιστήμιο, Θόλου 5)

19.00: Κλασσική μουσική (ρεσιτάλ πιάνου και λυρικό τραγούδι)

21.00: Βrazilian jazz  (Ναστάζια Μπεικόφ)

21.30: Σχήμα Σεκέρ Παρέ.Σμυρνέϊκα

ΚΥΡΙΑΚΗ 3/6 (ΠαλαιόΠανεπιστήμιο, Θόλου 5)

19.00: Κλασσική μουσική (ρεσιτάλ πιάνου και μουσική δωματίου)