ΦΟΙΤΗΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

ΝΙΚΗΤΡΙΑ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ Η ΝΟΜΙΚΗ

Πραγματοποιήθηκε στο ΔΗΜΟΤΙΚΌ ΣΤΆΔΙΟ ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΡΗΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ από το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο ο τελικός ποδοσφαίρου μεταξύ των σχολών Νομικής-Φαρμακευτικής. Νικήτρια αναδείχθηκε η ομάδα της Νομικής έπειτα από ένα υψηλών προδιαγραφών παιχνίδι. Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο Αντιπρύτανης Ακαδημαϊκών Υποθέσεων & Φοιτητικής Μέριμνας κ. Δ. Καραδήμας και η Διευθύντρια της Πανεπιστημιακής Λέσχης κ. Μ. Μπεκέ.

Το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο των φοιτητών βρίσκεται στον χώρο της Πανεπιστημιούπολης δίπλα από το κτίριο του Ι.Φ.Ε. Λειτουργεί καθ όλη τη διάρκεια του Ακαδημαϊκού έτους με δωρεάν προγράμματα για όλους τουςφοιτητές του ΕΚΠΑ.Οι εγγραφές είναι ανοιχτές με τα απαραίτητα χαρτιά παθολόγου η καρδιολόγου και το πάσο των φοιτητών. Κάθε χρόνο διεξάγονται εσωτερικά πρωταθλήματα ομαδικών και ατομικών αθλημάτων, καθώς και πανελλήνια φοιτητικά πρωταθλήματα με τις αντιπροσωπευτικές ομάδες του ΕΚΠΑ.

Πληροφορίες, επικοινωνία facebook ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΕΚΠΑ και στα τηλέφωνα 2107275560-7275557 7275552.