ΦΟΙΤΗΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

ΠΡΕΣΒΕΙΑ ΙΝΔΟΝΗΣΙΑΣ - ΚΑΛΥΨΗ ΕΞΟΔΩΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ 1 ΑΤΟΜΟΥ ΣΤΟ 2ND BALI DEMOCRACY STUDENTS CONFERENCE (BDSC), 2-6 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2018

H Πρεσβεία της Ινδονησίας, στο πλαίσιο των διεθνών σχέσεων και συνεργασιών με το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών,
προσκαλεί έναν/μία (1) φοιτητή/ φοιτήτρια να συμμετάσχει στο 2nd Bali Democracy Students Conference (BDSC), το οποίο θα διεξαχθεί στο Μπαλί, 2-6 Δεκεμβρίου 2018.

Βασικές Προϋποθέσεις:

• φοιτητής/φοιτήτρια ΕΚΠΑ κατά το ακαδημαϊκό έτος 2018-19 σε προπτυχιακό ή μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών
  • ηλικίας μεταξύ 21-28 ετών
  • καλή γνώση αγγλικής, τουλάχιστον επιπέδου Β2 (αποδεδειγμένη μέσω σχετικού τίτλου γλωσσομάθειας)

Παρακαλείσθε όπως ενημερωθείτε για άλλες απαιτήσεις της Πρεσβείας σύμφωνα με όσα περιλαμβάνονται στο επισυναπτόμενο έγγραφο

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων: 24 Σεπτεμβρίου 2018

Καλύψεις: Εισιτήρια, διαμονή, μετακινήσεις, κ.ά. (όπως περιγράφονται στο επισυναπτόμενο έγγραφο της Πρεσβείας)

Τόπος/Τρόπος Υποβολής: Οι αιτήσεις θα πρέπει να υποβληθούν - μαζί με τα απαιτούμενα δικαιολογητικά - απευθείας στην Πρεσβεία της Ινδονησίας, είτε ταχυδρομικά  στη διεύθυνση :  99, Marathonodromon Street, 15452 Paleo Psychico, Athens - Greece  είτε μεσω email (cultural.athens@kemlu.go.id) με την ένδειξη/θέμα: "Αίτηση συμμετοχής στο BDSC -  ΕΚΠΑ", καιτο οποίο να περιλαμβάνει όλα τα απαιτούμενα δικαιολογητικα σκαναρισμένα.

Επιπρόσθετες απαιτήσεις: Παρακαλείσθε όπως διαβάσετε προσεκτικά το επισυναπτόμενο έγγραφο της Πρεσβείας για τις απαιτήσεις υποβολής στοιχείων. Θεωρείται επίσης επιβεβλημένο όπως οι φοιτητές επισυνάψουν - μαζί με τα λοιπά στοιχεία - και ένα κείμενο σκοπιμότητας στο οποίο να εξηγούν τους λόγους για τους οποίους ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν αυτό το συνέδριο και πώς αυτό συνδέεται με τις παρούσες σπουδές τους ή/και τα ενδιαφέροντα τους.

Προθεσία υποβολής: 24/9/2018

Σχετικό Αρχείο