ΦΟΙΤΗΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2 ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ ΑΝΑΔΕΙΞΗΣ 4 ΥΠΟΤΡΟΦΩΝ ΓΙΑ ΣΠΟΥΔΕΣ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΚΑΙ ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΕΣ ΣΕ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2016-17

Προκήρυξη δύο (2) διαγωνισμών  ανάδειξης τεσσάρων (4) υποτρόφων για σπουδές Δεύτερου Κύκλου (μεταπτυχιακές) και σπουδές Τρίτου Κύκλου (διδακτορικές)  σε  Πανεπιστήμια  του  εξωτερικού  ακαδημαϊκού έτους  2016-2017  από  τα   έσοδα   του   κληροδοτήματος ΚΩΝ/ΝΟΥ ΒΕΛΛΙΟΥ,  που υπάγεται στην  άμεση  διαχείριση  του  Υπουργείου  Οικονομικών.

Προκηρύσσονται  δύο (2) διαγωνισμοί σε βάρος των εσόδων του κληροδοτήματος ΚΩΝ/ΝΟΥ ΒΕΛΛΙΟΥ για την πλήρωση τεσσάρων (4) θέσεων υποτρόφων άπορων πτυχιούχων των ημεδαπών Πανεπιστημίων για σπουδές Δευτέρου Κύκλου (μεταπτυχιακές) και σπουδές Τρίτου Κύκλου (διδακτορικές) σε Πανεπιστήμια του εξωτερικού,σε πρόγραμμα σπουδών αναγνωρισμένο από τον ΔΟΑΤΑΠ για το ακαδημαϊκό έτος 2016-2017.

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να υποβάλουν ηλεκτρονική αίτηση για συμμετοχή στους ανωτέρω διαγωνισμούς από τις 5/2/2020, ημέρα Τετάρτη έως και τις 5/4/2020, ημέρα Κυριακή, στην ιστοσελίδα της Γενικής Γραμματείας Δημόσιας Περιουσίας (Ψ.Υ.ΔΗ.ΠΕ.Ε.Κ.) με τους κωδικούς που έχουν ως πιστοποιημένοι χρήστες του Taxisnet.

Προκήρυξη