ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΒΡΑΒΕΙΩΝ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΒΡΑΒΕΙΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΕΣΟΔΑ ΤΗΣ ΔΩΡΕΑΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΣΥΖΥΓΟΥ ΤΟΥ ΑΘΗΝΑΣ

Προκήρυξη βραβείου από τα έσοδα της Δωρεάς του Δημητρίου Σωτηρίου και της συζύγου του Αθηνάς

Το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών προκηρύσσει για το Πανεπιστημιακό έτος 2022-23, διαγωνισμό για την απονομή, από τα έσοδα της Δωρεάς του πρ. Αναπληρωτή Καθηγητή της Ιατρικής Σχολής του ΕΚΠΑ κ. Δημητρίου Σωτηρίου και της συζύγου του Αθηνάς, βραβείου με την επωνυμία «Βραβείο προς τιμήν Νεφέλης Σωτηρίου και εις Μνήμην Σωτηρίου Σωτηρίου, εκ Μαρμαρά Μικράς Ασίας» ποσού Ευρώ 2.000,00, σε μέλος του Πανεπιστημίου Αθηνών (Μέλος ΔΕΠ ή φοιτητή ή άλλο εργαζόμενο) που θα συγγράψει την καλύτερη εργασία με θέμα σχετικό με την ιδέα των «Σύγχρονων Ασκληπιακών Πάρκων».

Προκήρυξη βραβείου Σωτηρίου
Αίτηση​​​​​​​