ΦΟΙΤΗΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΜΣ "ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΘΕΑΤΡΟ. ΔΡΑΜΑΤΟΥΡΓΙΑ, ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ, ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ" ΑΚΑΔ.ΕΤΟΥΣ 2022-2023

Το Τμήμα Θεατρικών Σπουδών του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών ανακοινώνει την έναρξη υποβολής αιτήσεων για το ακαδημαϊκό έτος 2022-2023 στο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών με γνωστικό αντικείμενο: «Ελληνικό και Παγκόσμιο Θέατρο: Δραματουργία, Παράσταση, Εκπαίδευση/ Greek and World Theatre: Drama, Performance, Education» με τρεις (3) ειδικεύσεις: α. Δραματουργία και παράσταση, β. Διδακτική του θεάτρου, και γ. Θεατρική μετάφραση και δημιουργική γραφή.

Η εισαγωγή των μεταπτυχιακών φοιτητών στο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών για το ακαδημαϊκό έτος 2022-2023, πραγματοποιείται με εξέταση φακέλου υποψηφιότητας (70% της βαθμολογίας) και προφορική συνέντευξη (30% της βαθμολογίας) των υποψηφίων ενώπιον της Συντονιστικής Επιτροπής του ΠΜΣ του Τμήματος Θεατρικών Σπουδών.

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να υποβάλουν αίτηση υποψηφιότητας στο Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα Σπουδών από την 03/05/2022 έως την 31/08/2022 ηλεκτρονικά στον σύνδεσμο https://eprotocol.uoa.gr/

Περαιτέρω πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο παρακάτω αρχείο:

Προκήρυξη