ΦΟΙΤΗΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΜΣ "ΣΧΟΛΙΚΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ" ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2018-19

Το Τμήμα Ψυχολογίας του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών προκηρύσσει το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών "Σχολική Ψυχολογία" με δύο κατευθύνσεις:  α) Σχολική Ψυχολογία και β) Εφαρμογές της Ψυχολογίας στη Σχολική Κοινότητα.

Σκοπός του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών με τίτλο «Σχολική Ψυχολογία» είναι η εκπαίδευση και κατάρτιση ειδικών στη Σχολική Ψυχολογία, σύμφωνα με τις σύγχρονες διεθνείς εξελίξεις και πρακτικές στο πλαίσιο του μοντέλου επιστήμονα-επαγγελματία.

Υποβολή αιτήσεων από 12/07/2018 έως 31/08/2018

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να υποβάλλουν φάκελο υποψηφιότητας αυτοπροσώπως ή μόνο με εταιρεία ταχυμεταφορών-courier (τα έξοδα βαρύνουν τον αποστολέα) έως και 31 Αυγούστου 2018.

Διεύθυνση αποστολής: Γραμματεία Τμήματος Ψυχολογίας, Φιλοσοφική Σχολή, Πανεπιστήμιο Αθηνών, Γραφ. 533,
Πανεπιστημιούπολη, Ιλίσια, Τ.Κ. 157 03, Αθήνα.

Πληροφορίες παρέχονται στο τηλέφωνο.: 210-7277965 και στην  ιστοσελίδα του
Τμήματος Ψυχολογίας : http://www.psych.uoa.gr