ΓΕΝΙΚΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

ΨΗΦΙΣΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΩΛΕΙΑ ΤΗΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗΣ ΔΕΛΗΠΕΤΡΟΥ

ΨΗΦΙΣΜΑ
Της Κοσμητείας της Σχολής Θετικών Επιστημών και Του Τμήματος Βιολογίας του ΕΚΠΑ για την απώλεια της Συναδέλφου Πηνελόπης Δεληπέτρου

Η Κοσμητεία της Σχολής Θετικών Επιστημών και τα μέλη του Διδακτικού, Ερευνητικού και Διοικητικού προσωπικού του Τμήματος Βιολογίας του Ε.Κ.Π.Α. με βαθύτατη θλίψη πληροφορήθηκαν το θάνατο της συναδέλφου Πηνελόπης Δεληπέτρου, διακεκριμένου μέλους ΕΔΙΠ του Τμήματος Βιολογίας.

Η Πηνελόπη Δεληπέτρου υπήρξε μια σημαντική επιστημονική προσωπικότητα και ένας υπέροχος άνθρωπος με πλούσια διδακτική, διοικητική και ερευνητική δραστηριότητα στο Τμήμα και μεγάλη προσφορά στην επιστήμη της Βιολογίας.

Η Κοσμητεία της Σχολής Θετικών Επιστημών και το Τμήμα Βιολογίας αποφάσισαν:
• Να εκπροσωπηθεί το Τμήμα στην εξόδιο ακολουθία.
• Αντί στεφάνου, να γίνει δωρεά στο Σύλλογο Καρκινοπαθών Εθελοντών Φίλων Ιατρών Αθηνών (ΚΕΦΙ) σύμφωνα με την επιθυμία της οικογένειας της εκλιπούσης.
• Να εκφράσουν τα ειλικρινή τους συλλυπητήρια στην οικογένειά της.
• Να αναρτηθεί το παρόν ψήφισμα στις ιστοσελίδες του Τμήματος Βιολογίας, της Κοσμητείας της Σχολής Θετικών Επιστημών και του ΕΚΠΑ.
• Να επιδοθεί το παρόν ψήφισμα στην οικογένεια της εκλιπούσης

Ο Κοσμήτορας της Σχολής Θετικών Επιστημών                                                                       Η Πρόεδρος του Τμήματος Βιολογίας
           Καθηγητής Ιωάννης Εμμανουήλ                                                                                          Καθηγήτρια Ισιδώρα Παπασιδέρη