ΓΕΝΙΚΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

«ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΕΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ 2021»: ΑΝΑΣΚΟΠΗΣΗ ΤΩΝ ΝΕΟΤΕΡΩΝ ΕΞΕΛΙΞΕΩΝ ΣΤΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΝΟΣΗΜΑΤΩΝ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΚΛΑΔΩΝ

«Θεραπευτικές Εξελίξεις 2021»: Ανασκόπηση των νεότερων εξελίξεων στη θεραπεία νοσημάτων όλων των ιατρικών κλάδων

Το Σάββατο 24 Απριλίου 2021 πραγματοποιήθηκε η ημερίδα «Θεραπευτικές Εξελίξεις 2021». Οι «Θεραπευτικές Εξελίξεις» αποτελούν την ετήσια ημερίδα της Θεραπευτικής Κλινικής της Ιατρικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (ΕΚΠΑ) κατά την οποία ανασκοπούνται όλες οι νεότερες εξελίξεις στη θεραπεία νοσημάτων από όλους τους ιατρικούς κλάδους κατά το προηγούμενο έτος. Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος οι Θεραπευτικές Εξελίξεις πραγματοποιήθηκαν για 46ο έτος το Σάββατο του Λαζάρου και η πανδημία COVID-19 αποτέλεσε κεντρικό θέμα ομιλιών.

Μπορείτε να δείτε και να μεταφορτώσετε τις ομιλίες εδώ:

O Τόμος των Θεραπευτικών Εξελίξεων 2021 είναι, επίσης, εδώ διαθέσιμος για ανάγνωση και μεταφόρτωση: