ΦΟΙΤΗΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ ΙΔΡΥΜΑΤΟΣ ΥΠΟΤΡΟΦΙΩΝ ΜΙΧΑΗΛ ΛΑΣΚΑΡΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΜΑΘΗΣΗ ΤΗΣ ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ

Το μη κερδοσκοπικό Ίδρυμα Υποτροφιών Μιχαήλ Λάσκαρη χορηγεί για το Ακαδημαϊκό έτος 2020-2021, 120 υποτροφίες σε Έλληνες και Ελληνίδες άνω των 12 ετών για την εκμάθηση της αγγλικής γλώσσας.

Οι υπότροφοι μπορούν να παρακολουθήσουν τα μαθήματα σε ένα από τα δύο εξουσιοδοτημένα και μη-κερδοσκοπικά εκπαιδευτήρια του Ιδρύματος – στην Σχολή Αγγλικών Εστία Νέας Σμύρνης ή στο Κέντρο Ξένων Γλωσσών Ντέσσυ Τοπουζίδου στη Βούλα.
Ο αριθμός νέων αιτήσεων που θα δεχτούμε για το ακαδημαϊκό έτος 2020-2021 είναι 75 για κάθε εκπαιδευτήριο με προθεσμία υποβολής των αιτήσεων την Παρασκευή, 27 Μαρτίου, 2020. Εάν συμπληρωθεί ο αριθμός των 75 νέων αιτήσεων πριν την συγκεκριμένη ημερομηνία, θα υπάρχει αντίστοιχη ενημέρωση στην ιστοσελίδα μας και δεν θα γίνουν δεκτές άλλες αιτήσεις.
Για περισσότερες πληροφορίες, επισκεφτείτε την ιστοσελίδα μας www.lascaristrust.gr ή επικοινωνήστε μαζί μας:

Τηλ: 210 72 99 170
e-mail: info[at]lascaristrust[dot]gr