ΣΥΝΕΔΡΙΑ

9ο ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ & ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΔΙΔΑΚΤΟΡΩΝ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ ΤΟΥ ΕΚΠΑ

Τρίτη 03 Οκτωβρίου 2017

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε τη διεξαγωγή του 9ου Συνεδρίου Μεταπτυχιακών Φοιτητών & Υποψηφίων Διδακτόρων του Τμήματος Φιλολογίας του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών.

Πρόκειται για μία προσπάθεια των μεταπτυχιακών φοιτητών του Τμήματος Φιλολογίας να δώσουν την ευκαιρία σε συναδέλφους τους από την Ελλάδα, την Ευρώπη και τον κόσμο να προβάλουν τη δουλειά τους και να γνωριστούν μεταξύ τους. Έτσι, οι υποψήφιοι διδάκτορες μπορούν να λάβουν την απαραίτητη ανατροφοδότηση για τη διδακτορική τους έρευνα, ενώ οι μεταπτυχιακοί φοιτητές έχουν την ευκαιρία να παρουσιάσουν τις δικές τους ερευνητικές εργασίες σε ένα φιλικό περιβάλλον και να αναπτύξουν τις δεξιότητές τους στην παρουσίαση της δουλειάς τους.

Πληροφορίες Συνεδρίου