EΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΑΝΑΓΟΡΕΥΣΗ ΤΟΥ ΑΡΑΒΑ ΠΟΙΗΤΗ ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΟΟΥΜΕΝΟΥ ADONIS (ALI ESBER) ΣΕ ΕΠΙΤΙΜΟ ΔΙΔΑΚΤΟΡΑ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΓΑΛΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ

Τρίτη 05 Μαρτίου 2019 ΜΕΓΑΛΗ ΑΙΘΟΥΣΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ, ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΚΤΗΡΙΟ, ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ 30

Τελετή αναγόρευσης του Άραβα ποιητή και διανοοούμενου Adonis (Ali Esber) σε επίτιμο διδάκτορα του Τμήματος Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας της Φιλοσοφικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, θα πραγματοποιηθεί  την Τρίτη, 5 Μαρτίου 2019 και ώρα 19.00  στη Μεγάλη Αίθουσα του Πανεπιστημίου Αθηνών (κεντρικό κτήριο, Πανεπιστημίου 30)

Στο πλαίσιο του Γενικού Κανονισμού Προστασίας Δεδομένων (2016/679/ΕΕ), σας ενημερώνουμε ότι η εκδήλωση πρόκειται να βιντεοσκοπηθεί, ενώ κατά τη διάρκειά της, θα ληφθούν και φωτογραφίες για το αρχείο του Ε.Κ.Π.Α. και για την προβολή της εκδήλωσης σε μέσα μαζικής ενημέρωσης/επικοινωνίας.