EΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΣΕ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΑΜΕΑ ΤΟΥ ΕΚΠΑ: ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΓΙΑ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ

Τετάρτη 24 Οκτωβρίου 2018

Εθελοντική Υποστήριξη σε φοιτητές ΑμεΑ του ΕΚΠΑ: εκδήλωση ενημέρωσης για υποψήφιους εθελοντές

Η Μονάδα Προσβασιμότητας για Φοιτητές με Αναπηρία αναζητά φοιτητές που επιθυμούν να υποστηρίξουν εθελοντικά τους συμφοιτητές τους με Αναπηρία στις σπουδές τους. Για τον λόγο αυτό και ενόψει της έναρξης του ακαδημαϊκού έτους προγραμματίζεται η διεξαγωγή ενημερωτικής εκδήλωσης προς τους ενδιαφερόμενους υποψήφιους εθελοντές, στις 28 Σεπτεμβρίου, στις 11 και 24 Οκτωβρίου (κατ’ επιλογή).

Εθελοντική Υποστήριξη σε φοιτητές ΑμεΑ του ΕΚΠΑ: Πρόσκληση δήλωσης συμμετοχής σε εκδήλωση ενημέρωσης υποψήφιων εθελοντών

• Είσαι φοιτητής του ΕΚΠΑ;
  • Θέλεις να υποστηρίξεις τους συμφοιτητές σου με Αναπηρία αλλά δεν γνωρίζεις πώς;
  • Επιθυμείς να αναλάβεις εθελοντική δράση στο πλαίσιο της Σχολής σου;

Γίνε εθελοντής της Μονάδας Προσβασιμότητας για Φοιτητές με Αναπηρία!

Στόχος της Υπηρεσίας Εθελοντισμού της Μονάδας Προσβασιμότητας για Φοιτητές με Αναπηρία του ΕΚΠΑ είναι ο συντονισμός της συστηματικής, διακριτικής και ασφαλούς εξυπηρέτησης των Φοιτητών με Αναπηρία (ΦμεΑ) σε θέματα που αφορούν τις σπουδές τους, από εκπαιδευμένους εθελοντές συμφοιτητές τους.

Ιστοσελίδα Υπηρεσίας Εθελοντισμού Μονάδας Προσβασιμότητας για Φοιτητές με Αναπηρία: http://access.uoa.gr/?page_id=80

Η εκδήλωση αφορά φοιτητές του ΕΚΠΑ που θέλουν να ενημερωθούν, να θέσουν τα ερωτήματά τους  και να ενταχτούν στο πρόγραμμα του εθελοντισμού του τρέχοντος εξαμήνου.

Η συμμετοχή είναι δωρεάν.

Δηλώσεις συμμετοχής/περισσότερες πληροφορίες

Μην αμελήσεις να αναγράψεις δίπλα από την ημερομηνία που σε ενδιαφέρει τα στοιχεία σου: Όνομα, Επώνυμο, Τμήμα Φοίτησης και ένα κινητό/mail, ώστε να επιβεβαιωθεί εκ μέρους της υπηρεσίας η κράτησή σου και για να μάθεις λεπτομέρειες όσον αφορά την αίθουσα διεξαγωγής της εκδήλωσης.

Σε περιμένουμε !

Εκδήλωση στο Facebook: https://www.facebook.com/events/2011503572481324/