ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ ΟΠΤΙΚΟΑΚΟΥΣΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟΥ «Γ. ΚΟΤΖΙΑΣ» ΜΕ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΤΗΣ ΚΟΣΜΗΤΕΙΑΣ ΤΗΣ ΣΕΥ

Το Αμφιθέατρο Φυσιολογίας «Γ. Κοτζιάς», αποτελεί έναν χώρο που προορίζεται τόσο για εκπαίδευση των φοιτητών όσο και για επιστημονικές συναντήσεις και συνέδρια όπως φαίνεται και από το πλήθος των εκδηλώσεων που λαμβάνουν χώρα σε αυτό τα τελευταία χρόνια. Για το λόγο αυτό, κρίνεται απαραίτητο να πληροί όλες τις σύγχρονες λειτουργικές και τεχνολογικές απαιτήσεις.

Η Κοσμητεία της Σχολής Επιστημών Υγείας, συνεχίζοντας το έργο της αναβάθμισης των δομών της Σχολής, με τη στήριξη των Πρυτανικών Αρχών και την πολύτιμη συνδρομή της Εταιρείας Αξιοποιήσεως και Διαχειρίσεως της Περιουσίας του Πανεπιστημίου Αθηνών, εξασφάλισε χρηματοδότηση για την προμήθεια οπτικοακουστικού και ηλεκτρονικού εξοπλισμού. Σύντομα θα ξεκινήσουν οι διαδικασίες τοποθέτησης του προβολικού, οθόνης και άλλων σχετικών εξαρτημάτων στο αμφιθέατρο.