ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΔΡΑΣΗ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΔΡΑΣΗ: «ΑΙΜΑ ΣΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ»

Το Μουσείο Φυσιολογίας «Γεώργιος Κοτζιάς» του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (ΕΚΠΑ), σε συνεργασία με το Εργαστήριο Φυσιολογίας της Ιατρικής Σχολής του ΕΚΠΑ, την ομάδα Άνασσα και τη Science United Project σχεδίασαν και υλοποίησαν από κοινού την εκπαιδευτική διαδικτυακή δράση «ΑΙΜΑ ΣΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ» με αποδέκτες παιδιά ηλικίας 10-13 ετών.

Το πρόγραμμα πραγματοποιήθηκε στο Μουσείο Φυσιολογίας «Γεώργιος Κοτζιάς» της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών στις 9 Νοεμβρίου 2022, με μαθητές Δημοτικού σχολείου, σε διαδικτυακή σύνδεση με τη Δημόσια Βιβλιοθήκη Ελευθερούπολης και επαναλήφθηκε στις 10 Νοεμβρίου με μαθητές Γυμνασίου, σε σύνδεση με τη Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Βέροιας.

Η επόμενη προγραμματισμένη δράση θα γίνει στις 15 Νοεμβρίου, σε σύνδεση με τη Δημόσια Βιβλιοθήκη Έδεσσας, και έπεται συνέχεια...

Το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «ΑΙΜΑ ΣΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ» απευθύνεται σε παιδιά Ε’, ΣΤ’ τάξης Δημοτικού Σχολείου και Α’ Γυμνασίου.

Πληροφορίες – Κρατήσεις: +306977353886

Δελτίο τύπου