ΓΕΝΙΚΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΑΠΟ ΤΗ ΜΟΝΑΔΑ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΤΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ «ΤΖΕΝΗ ΚΑΡΕΖΗ ΤΟΥ ΕΚΠΑ

Η Μονάδα Ανακουφιστικής Αγωγής «Τζένη Καρέζη» του Α' Εργαστηρίου Ακτινολογίας της Ιατρικής Σχολής του ΕΚΠΑ από το 1992 προσφέρει ολοκληρωμένη φροντίδα στους χρονίως πάσχοντες συνανθρώπους μας και στις οικογένειές τους και συνεχίζει  να παρέχει τις υπηρεσίες της καθημερινά σε αυτές τις δύσκολες  στιγμές που περνάμε.

Κατανοώντας τις αυξημένες ανάγκες που προέκυψαν, η υπεύθυνη της Μονάδας κ. Κυριακή Μυστακίδου Καθηγήτρια Ανακουφιστικής Φροντίδας της Ιατρικής Σχολής ΕΚΠΑ και το εξειδικευμένο προσωπικό (ιατροί, νοσηλευτές, ψυχολόγοι)  αποφασίσαμε να συστρατευτούμε στον αγώνα για την στήριξη των συμπολιτών μας που έχουν ανάγκη, προσφέροντας μια γραμμή  ψυχολογικής υποστήριξης στην σκληρά δοκιμαζόμενη αυτήν την περίοδο  ευπαθή ομάδα των χρονίως πασχόντων.

Η γραμμή ψυχολογικής υποστήριξης της  Μονάδας  με  τηλ. αριθμό  επικοινωνίας:

210-7776617

θα λειτουργεί  Δευτέρα έως και Παρασκευή,  12:00 μ.μ έως 15:30 μ.μ στην προσπάθεια βελτίωσης της ποιότητας ζωής των χρονίως πασχόντων συνανθρώπων μας και των φροντιστών τους μέσα στις πρωτόγνωρες και αντίξοες συνθήκες  που βιώνουμε.

Η Υπεύθυνη της Μονάδας
Κυριακή Μυστακίδου