EΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗΣ ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΑΡΧΙΜΗΔΗ

Εργαστήρια Αξιοποίησης Εφαρμοσμένης Έρευνας στο Κέντρο Αρχιμήδη

ΘΕΜΑ: Σεμινάρια Ενημέρωσης και Εκπαίδευσης - Γραφείο Μεταφοράς Τεχνολογίας - Κέντρο Έρευνας, Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας "Αρχιμήδης"

ΠΡΟΣ: Μέλη ΔΕΠ/ΕΔΙΠ/ΕΤΕΠ και Ερευνητές των Τμημάτων της Σχολής Θετικών Επιστημών και της Σχολής Επιστημών Υγείας

Το Κέντρο Έρευνας, Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας "Αρχιμήδης" διοργανώνει μία σειρά εκπαιδευτικών και ενημερωτικών σεμιναρίων - εργαστηρίων σε συνεργασία με εξειδικευμένους συμβούλους στη διαχείριση της διανοητικής ιδιοκτησίας (Intellectual Property) με αντικείμενο την αξιοποίηση των αποτελεσμάτων της εφαρμοσμένης έρευνας και των καινοτομιών, που παράγονται από τους ερευνητές του ΕΚΠΑ.

Το Πρόγραμμα των Εργαστηρίων έχει ως εξής:

Πέμπτη 5/3, 3.00 μ.μ.- 5.00 μ.μ.,  Δρ. Δημήτρης Κουζέλης, πρώην EPO Examiner and Managing Partner at Intel-Lex, Διπλώματα Ευρεσιτεχνίας στον τομέα της Εφαρμοσμένης Φυσικής. Για να δηλώσετε συμμετοχή, πατήστε εδώ.

Πέμπτη 26/3, 3:00 μ.μ.- 5.00 μ.μ, Δρ. Δημήτρης Ρούκουνας, European Patent Attorney, Founder of D. Roukounas, Patent Attorney@ Munich, GERMANY., Τα διπλώματα ευρεσιτεχνίας στο χώρο της Χημείας και των Επιστημών Υγείας. Για να δηλώσετε συμμετοχή, πατήστε εδώ.

Τετάρτη 1/4, 3:00 μ.μ.- 5.00μ.μ, Δρ. Νίκος Μηνάς, European Patent Attorney @Hanna Moore + Curley Dublin IRELAND, Στρατηγικές για τη νομική προστασία και αξιοποίηση εφαρμογών λογισμικού. Για να δηλώσετε συμμετοχή, πατήστε εδώ.

Η πρόσκληση με τις περιλήψεις των εργαστηρίων επισυνάπτονται.

Τα παραπάνω εργαστήρια θα πραγματοποιηθούν στο Κέντρο Έρευνας, Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας "Αρχιμήδης", Ιωάννου Παπαρρηγοπούλου 1, Πλ. Κλαυθμώνος, Αθήνα, 10561, 3ος όροφος.

Ώρα Προσέλευσης: 2.30 μ.μ.

Λόγω περιορισμένου αριθμού θέσεων, θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

Για πληροφορίες: 210 3689549 (Ν. Κολιοπούλου), 210 3689553 (Γ. Δημητρακόπουλος), e-mail: tto.archimedes[at]uoa[dot]gr

Ενημερωτικό αρχείο

Αφίσα