EΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2ου ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟΥ ΔΡΟΜΟΥ 2018

Κυριακή 13 Μαΐου 2018
Προκήρυξη 2ου Καποδιστριακού Δρόμου 2018

Το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, η Σχολή Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Aθλητισμού, με την υποστήριξη της Περιφέρειας Αττικής, του Δήμου Ζωγράφου και του Δήμου Καισαριανής προκηρύσσει το 2o Αγώνα Δρόμου 10km, καθώς και τον περιπατητικό δρόμο 4km.

ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ Ε.Κ.Π.Α. ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΤΟΥ «2ου ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟΥ ΔΡΟΜΟΥ 2018» ΣΤΗΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥΠΟΛΗ

Με αφορμή την προκήρυξη του «2ου ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟΥ ΔΡΟΜΟΥ 2018», ο οποίος διεξάγεται την Κυριακή 13 Μαΐου 2018  στην Πανεπιστημιούπολη (Ιλίσια – Ζωγράφου), με την υποστήριξη της Περιφέρειας Αττικής, του Δήμου Ζωγράφου και του Δήμου Καισαριανής, διοργανώνονται οι παρακάτω παράλληλες  δράσεις ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης της πανεπιστημιακής κοινότητας και των πολιτών :

Κυριακή 13 Μαΐου 2018

- Από 8:00 π.μ.  έως 9:30 π.μ.  στη Γραμματεία των αγώνων, οι συμμετέχοντες καλούνται να συνεισφέρουν τρόφιμα μακράς διαρκείας ή εναλλακτικά αντίτιμο 5€ που θα διατεθεί στον εθελοντικό μη κερδοσκοπικό οργανισμό μέριμνας και προστασίας μητέρας και παιδιού "Η Κιβωτός του Κόσμου", ως προσφορά βοήθειας σε πάσχουσες κοινωνικές ομάδες μέσα από την ευγενή άμιλλα

- Από9:00 π.μ. έως 2:00 μ.μ.  στο χώρο εκκίνησης – τερματισμού ενημέρωση και εγγραφή νέων εθελοντών δοτών Μυελού των Οστών, στο πλαίσιο της υπογραφής συμφώνου συνεργασίας με την Τράπεζα Εθελοντών Δοτών Μυελού των Οστών «ΟΡΑΜΑ ΕΛΠΙΔΑΣ»,με στόχο   την ενημέρωση και την ενθάρρυνσή  του κοινωνικού συνόλου ως προς το θέμα του εθελοντισμού και την ευκαιρία που δίνει να σωθούν ανθρώπινες ζωές.

Αφίσα

Πρόγραμμα​​​​​​​