EΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΤΕΛΕΤΗ ΑΝΑΓΟΡΕΥΣΗΣ ΤΟΥ Κ. PIERRE MOSCOVICI ΣΕ ΕΠΙΤΙΜΟ ΔΙΔΑΚΤΟΡΑ ΤΟΥ ΤΜ. ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ

Παρασκευή 10 Φεβρουαρίου 2017

Επισυνάπτεται η πρόσκληση της τελετής αναγόρευσης του Επιτρόπου της Ευρωπαϊκής Ένωσης Κυρίου Pierre Moscovici σε επίτιμο διδάκτορα του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών της Σχολής Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, η οποία θα πραγματοποιηθεί την 15η Φεβρουαρίου 2017 ημέρα Τετάρτη και ώρα 13.30 στην Μεγάλη Αίθουσα του Πανεπιστημίου Αθηνών  (κεντρικό κτήριο, Πανεπιστημίου 30).

Xρονικό όριο προσέλευσης: 13.10΄.

Τα μέλη της Πανεπιστημιακής κοινότητας που ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν την τελετή παρακαλούνται να το δηλώσουν στο: http://event-registration.uoa.gr

• H είσοδος θα επιτρέπεται αυστηρά με την επίδειξη της εκτυπωμένης πρόσκλησης η οποία είναι προσωπική.
  • Μετά τη συμπλήρωση των διαθέσιμων θέσεων στην Μεγάλη Αίθουσα θα υπάρχει δυνατότητα παρακολούθησης της εκδήλωσης στο Αμφιθέατρο "Άλκης Αργυριάδης" (κεντρικό κτήριο, Πανεπιστημίου 30), όπου θα μεταδίδεται  η τελετή μέσω βιντεοπροβολέα.

Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας στις δηλώσεις παρουσίας για την  είσοδο στις δύο αίθουσες.

Επιπλέον, η τελετή θα μεταδίδεται απευθείας μέσω Διαδικτύου στην διεύθυνση: live.uoa.gr