ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

ΕΚΤΕΛΕΣΤΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΟΥ Ε.Κ.Π.Α. Η ΔΡ ΕΛΕΝΗ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ

Εκτελεστική Διευθύντρια του Ε.Κ.Π.Α. η Δρ Ελένη Βασιλοπούλου

Ανακοινώνουμε σήμερα, 8 Μαρτίου 2024, Ημέρα της Γυναίκας, την επιλογή της Εκτελεστικής Διευθύντριας του Ε.Κ.Π.Α. Δρ Ελένης Βασιλοπούλου. Η κ. Βασιλοπούλου επιλέχθηκε ομόφωνα μεταξύ πέντε αξιόλογων συνυποψηφίων για την πλήρωση της θέσης του Εκτελεστικού Διευθυντή του Ε.Κ.Π.Α., κατά την 14η συνεδρίαση του Συμβουλίου Διοίκησης (επισυνάπτεται το Πρακτικό της Συνεδρίασης).

Πρόκειται για την ανώτερη θέση των διοικητικών υπηρεσιών του Πανεπιστήμιου μας, καθώς προΐσταται όλων των οργανικών μονάδων του Α.Ε.Ι. και του προσωπικού τους, συντονίζει και εποπτεύει το έργο τους και μεριμνά για την ομαλή και αποτελεσματική διοικητική και οικονομική λειτουργία του Α.Ε.Ι.

Η κ. Βασιλοπούλου εργάζεται στο Ε.Κ.Π.Α. από το 1997 και είναι Προϊστάμενη της Γραμματείας της Ιατρικής Σχολής από το 2015. Είναι απόφοιτος του Ε.Κ.Π.Α. σε προπτυχιακό και μεταπτυχιακό επίπεδο και διαθέτει πολύχρονη και μεγάλη εμπειρία σε θέματα διοίκησης.

Απόφαση Συμβουλίου Διοίκησης