ΓΕΝΙΚΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

ΝΕΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΛΟΙΜΩΞΕΩΝ Ο ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΤΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΤΟΥ Ε.Κ.Π.Α. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΥΨΑΣ

Νέος Πρόεδρος της Ελληνικής Εταιρείας Λοιμώξεων ο Καθηγητής της Ιατρικής Σχολής του Ε.Κ.Π.Α. Νικόλαος Σύψας

Μετά την ολοκλήρωση της εξαιρετικά επιτυχημένης θητείας του απερχόμενου Προέδρου της Ελληνικής Εταιρείας Λοιμώξεων (Ε.Ε.Λ.) Καθηγητή κ. Σωτήριου Τσιόδρα, το νέο Διοικητικό Συμβούλιο που προέκυψε από τις εκλογές εξέλεξε ως νέο Πρόεδρο της Ε.Ε.Λ. τον Καθηγητή Παθολογικής Φυσιολογίας – Λοιμωξιολογίας της Ιατρικής Σχολής του Ε.Κ.Π.Α. κ. Νικόλαο Σύψα.

Το νέο Διοικητικό Συμβούλιο της Ε.Ε.Λ. έχει ως εξής: Πρόεδρος ο κ. Νικόλαος Σύψας, Αντιπρόεδρος ο κ. Μάρκος Μαραγκός, Γενική Γραμματέας η κ. Αικατερίνη Αργυράκη, Ειδικός Γραμματέας κ. Διαμαντής Κοφτερίδης, Ταμίας ο κ. Στυλιανός Ασημακόπουλος και Μέλη οι κ.κ. Βασίλειος ΠαπασταμόπουλοςΆγγελος ΠεφάνηςΑριστοτέλης Τσιάκαλος και Μαρία Χίνη.