EΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΧΗΜΕΙΑΣ ΓΙΑ ΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ IUPAC

Τρίτη 12 Φεβρουαρίου 2019 ΑΙΘΟΥΣΑ ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗ, ΤΜΗΜΑ ΧΗΜΕΙΑΣ

To Τμήμα Χημείας ΕΚΠΑ. τοΤμήμα Ναυτιλιακών Σπουδών του Πανεπιστημίου Πειραιάκαι η Ένωση Ελλήνων Χημικών (ΕΕΧ), ως μέρος των εκδηλώσεων για τα 100 χρόνια της IUPAC διοργανώνουν την Τρίτη 12 Φεβρουαρίου 2019

WOMEN BREAKFAST

στο οποίο θα μετάσχουν γυναίκες χημικοί και φοιτήτριες από όλο τον κόσμο για να γιορτάσουν τα επιτεύγματα των γυναικών στη Χημεία.

Οι ομάδες που συμμετέχουν οργανώνουν εκδηλώσεις δικτύωσης για το πρωινό και θα συνδεθούν διαδικτυακά την ίδια ημέρα με άλλες ομάδες από όλο τον κόσμο, με στόχο την ενίσχυση των δεσμών μεταξύ των γυναικών στη χημεία.

Στο πλαίσιο αυτής της εκδήλωσης θα βραβευθούν τρεις Ελληνίδες γυναίκες Χημικοί για την προσφορά τους στην Επιστήμη της Χημείας στον επαγγελματικό τους χώρο καθώς και μαθητές που διακρίθηκαν στην 50η ICHO 2018.

Η εκδήλωση θα αρχίσει στο Τμήμα Χημείας του ΕΚΠΑ, αίθουσα Καραθεοδωρή, από τις  9.00 πμ. - 11.00 π.μ με παράθεση δωρεάν πρωϊνού, ομιλίες και events και στη συνέχεια θα μεταφερθεί στην αίθουσα Τελετών του Πανεπιστημίου Πειραιά από τις 11.00 μέχρι τις 16.00, όπου θα γίνουν οι βραβεύσεις και συζητήσεις.

Δηλώσεις συμμετοχής και περισσότερες πληροφορίες στην ιστοσελίδα http://www.chem.uoa.gr/?p=53226 .

Σχετικό Αρχείο