EΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΕΠΙΔΟΣΗ ΤΙΜΗΤΙΚΟΥ ΤΟΜΟΥ ΣΤΟΝ ΟΜΟΤΙΜΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΤΗΣ ΝΟΜΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΤΟΥ Ε.Κ.Π.Α. ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ ΦΛΟΓΑΪΤΗ

Τρίτη 19 Μαρτίου 2024 ΜΕΓΑΛΗ ΑΙΘΟΥΣΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ, ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΚΤΗΡΙΟ, ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ 30
Επίδοση τιμητικού τόμου στον Ομότιμο Καθηγητή της Νομικής Σχολής του Ε.Κ.Π.Α. Σπυρίδωνα Φλογαΐτη

Ο Πρύτανης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών Καθηγητής κ. Γεράσιμος Σιάσος έχει την τιμή να σας προσκαλέσει στην τελετή επίδοσης του τιμητικού τόμου με τίτλο «ΑΝΤΙΔΩΡΟ Liber Discipulorum in honorem Spyridon Flogaitis» στον Ομότιμο Καθηγητή της Νομικής Σχολής κ. Σπυρίδωνα Φλογαΐτη. Η τελετή θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 19 Μαρτίου 2024 και ώρα 18:00 στη Μεγάλη Αίθουσα του Πανεπιστημίου Αθηνών (κεντρικό κτήριο, Πανεπιστημίου 30).

Πρόγραμμα της εκδήλωσης:

Προσφώνηση από τον Πρύτανη του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, Καθηγητή κ. Γεράσιμο Σιάσο.

Χαιρετισμοί από:

• το μέλος του Συμβουλίου Διοίκησης, Καθηγητή της Νομικής Σχολής κ. Σπυρίδωνα Βλαχόπουλο
  • τον αναπληρωτή Κοσμήτορα της Νομικής Σχολής, Καθηγητή κ. Κωνσταντίνο Χριστοδούλου.

Ομιλίες από:

• τον Ομότιμο Καθηγητή της Νομικής Σχολής κ. Αντώνιο Παντελή
  • την Ομότιμη Καθηγήτρια της Νομικής Σχολής κ. Γλυκερία Σιούτη
  • τον Ομότιμο Καθηγητή της Νομικής Σχολής κ. Ιωάννη Γιαννίδη
  • τον Διευθυντή του Π.Μ.Σ. Δικαίου Περιβάλλοντος και Πρόεδρο της Ελληνικής Εταιρείας Δικαίου του Περιβάλλοντος, Καθηγητή κ. Γεώργιο Δελλή
  • την Διευθύντρια του Τομέα Δημοσίου Δικαίου, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια κ. Αικατερίνη Ηλιάδου.

Αντιφώνηση του τιμωμένου Ομότιμου Καθηγητή κ. Σπυρίδωνα Φλογαΐτη.