EΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

3-4-5 ΙΟΥΝΙΟΥ

Τμήμα Μουσικών Σπουδών ΕΚΠΑ

Συναυλίες φοιτητών

Το Τμήμα Μουσικών Σπουδών του Ε.Κ.Π.Α., για ένατη συνεχή χρονιά διοργανώνει σειρά συναυλιών με τη συμμετοχή προπτυχιακών και μεταπτυχιακών φοτιητών του τμήματος στο πλαίσιο του Μουσικού Μάη που φέτος μετονομάστηκε σε Μουσικό Ιούνη 2019.

Απο τη Δευτέρα  3  Ιουνίου έως και Τετάρτη  5  Ιουνίου   έξη  διαφορετικές μουσικές συναυλίες από την κλασσική ως την ηλεκτρακουστική μουσική και από την Μπαρόκ ως τη Jazz  μουσική  θα πραγματοποιηθούν στον υπέροχο χώρο του Μουσείου Ιστορίας του Πανεπιστημίου Αθηνών (Θόλου 5, Πλάκα). στους πρόποδες της Ακρόπολης στον εσωτερικό και στον αύλειο χώρο.

Η παραγωγή και ηχητική κάλυψη των συναυλιών γίνεται αποκλειστικά απο προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές με την στήριξη του Εργαστηρίου Μουσικής Ακουστικής και Τενχολογίας, LabMAT, TMΣ (διευθύντρια Αναστασία Γεωργάκη, Αν. Καθηγήτρια Μουσικής Τεχνολογίας).

Είσοδος ελεύθερη

Ωρα Εναρξης: 19.00