ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

ΕΥΧΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΥΤΑΝΗ ΤΟΥ ΕΚΠΑ ΓΕΡΑΣΙΜΟ ΣΙΑΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΑ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΗ ΧΡΟΝΙΑ

Αγαπητές και αγαπητοί συνάδελφοι,

Με την έναρξη της νέας ακαδημαϊκής χρονιάς εύχομαι σε όλες και όλους καλή δύναμη και ευόδωση όλων των στόχων μας!

Το Πανεπιστήμιο μας πορεύεται προς μία νέα εποχή που τη χαρακτηρίζουν αλλαγές και προκλήσεις. Το αύριο του δημόσιου Πανεπιστημίου απαιτεί στιβαρό σχεδιασμό, προσήλωση στους στόχους, αποφασιστικότητα και αποτελεσματικότητα.

Με επίκεντρο τους φοιτητές μας, όλοι μαζί, ακαδημαϊκό και διοικητικό προσωπικό θα συνεχίσουμε την προσπάθεια για την ανοδική πορεία του ιστορικότερου και μεγαλύτερου Πανεπιστημίου της χώρας.

Οραματιζόμαστε ένα Πανεπιστήμιο λειτουργικό και παραγωγικό, προσηλωμένο στις αποστολές της μάθησης, της έρευνας, της καινοτομίας και του πολιτισμού, μοχλό προόδου και ανάπτυξης για τη χώρα.

Καλούμε όλες και όλους με ενθουσιασμό, μεθοδικότητα και ενότητα να συνδράμουμε στο φωτεινό αύριο του Πανεπιστημίου μας.

Καλή ακαδημαϊκή χρονιά!

Γεράσιμος Σιάσος