ΓΕΝΙΚΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΤΟΥ ΕΚΠΑ ΣΤΟΝ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟ ΑΘΗΝΑΣ 2019

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε ο 37ος Αυθεντικός Μαραθώνιος της Αθήνας 2019 το Σάββατο 9 και Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2019. Το Τμήμα Φυσικής του ΕΚΠΑ διοργάνωσε για πρώτη φορά φέτος ομαδική συμμετοχή για τους αγώνες των 5 km και 10 km, υπό την καθοδήγηση του Δρ. Κοσμά Γαζέα, Λέκτορα Αστροφυσικής.

Η ομαδική συμμετοχή αποτελούνταν από 20 αγωνιζόμενους, μέλη ΔΕΠ, προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές, υποψήφιους διδάκτορες και μεταδιδάκτορες. Η επιτυχής αυτή συμμετοχή δίνει το έναυσμα για τη συνέχιση αυτού του θεσμού και τη συμμετοχή του Τμήματος Φυσικής και στις μελλοντικές αθλητικές διοργανώσεις του ΣΕΓΑΣ. Σε λίγο καιρό, θα ξεκινήσει η οργάνωση της συμμετοχής στον Ημιμαραθώνιο της Αθήνας, που θα διεξαχθεί στις 22 Μαρτίου 2020. Θα υπάρξει σχετική ανακοίνωση για την έναρξη των εγγραφών και καλούνται όλα τα μέλη του Τμήματος (καθηγητές, φοιτητές, οικογένειες και φίλοι αυτών) να συμμετέχουν σε μια ακόμη πιο μεγάλη και δυναμική ομάδα!

Για περισσότερες πληροφορίες: Κοσμάς Γαζέας - kgaze[at]phys.uoa[dot]gr