ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ/ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΣΥΓΚΛΗΤΟΥ

12η ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΣΥΓΚΛΗΤΟΥ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2017-2018

12η συνεδρίαση Συγκλήτου ακαδημαϊκού έτους 2017-2018

[Ενημέρωση 19/03/2018]

Η Σύγκλητος του ΕΚΠΑ στη συνεδρία της 16ης/3/2018 αποφάσισε να εκδώσει την ακόλουθη ανακοίνωση:

«Υπενθυμίζεται ότι η Σύγκλητος στη συνεδρία της 19-12-2017 είχε εξουσιοδοτήσει τον Αρμόδιο Αναπληρωτή Πρύτανη κ. Κων. Μπουραζέλη, σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Εκπαίδευσης και Έρευνας, να διερευνήσει τον αριθμό των μη ικανοποιηθέντων υποψηφίων για μετεγγραφή σε Τμήματα του Πανεπιστημίου και είχε αποφασίσει  να γίνουν δεκτές έως εννέα μετεγγραφές ανά Τμήμα.

Σε σχετική ερώτηση του κ. Μπουραζέλη προς το Υπουργείο Παιδείας δεν υπήρξε ουσιαστική απάντηση που να αναφέρει τον αριθμό των αιτήσεων μετεγγραφών που εκκρεμούν ανά Τμήμα του Πανεπιστημίου Αθηνών. Η προσπάθεια επίλυσης του προβλήματος συνεχίζεται».

Αποφάσεις