ΦΟΙΤΗΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΙΑ

Η Διοίκηση του Ιδρύματος συναισθανόμενη απολύτως τη δυσμενή θέση και τις δυσκολίες που προκαλούν σε πλήθος φοιτητών του Ιδρύματός μας και τις οικογένειες αυτών τα πρόσφατα δριμύτατα καιρικά φαινόμενα, συμβάλλει στο μέγιστο δυνατό βαθμό στην ανακούφιση των πληγέντων.

Προς τούτο, έχει ήδη δοθεί σχετική οδηγία, από την 14η Σεπτεμβρίου 2023, από τον Πρύτανη του Ιδρύματος προς τους Κοσμήτορες των Σχολών και τους Προέδρους των Τμημάτων, προκειμένου να παρασχεθεί η μέγιστη δυνατή διευκόλυνση των προερχομένων από τις πληγείσες περιοχές φοιτητών μας στη διαδικασία συμμετοχής τους στις εξετάσεις. Αναλυτικές πληροφορίες δίδονται στις Γραμματείες των οικείων Τμημάτων. Επιπλέον, καταγράφονται όλα τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι φοιτητές μας από τις περιοχές αυτές με στόχο να αντιμετωπιστεί το πρόβλημα του καθενός ξεχωριστά στο μέτρο του εφικτού.

Η Αντιπρύτανις Ακαδημαϊκών,

Διεθνών Σχέσεων και Εξωστρέφειας