ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ

Ο ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΜΠΟΓΔΑΝΗΣ ΚΑΤΑΤΑΣΣΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΡΙΤΗ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ ΤΩΝ “TOP 2%” ΣΤΟ ΠΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΘΛΗΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ

Ο Καθηγητής Γρηγόρης Μπογδάνης κατατάσσεται για τρίτη συνεχόμενη χρονιά στη λίστα των “Top 2%” στο πεδίο της Αθλητικής Επιστήμης

Στην πρόσφατα δημοσιευμένη βάση δεδομένων (Ioannidis, 2023) η οποία περιέχει τα ονόματα των επιστημόνων που κατατάσσονται στο κορυφαίο 2% σύμφωνα με τον αντίκτυπο του επιστημονικού τους έργου στην παγκόσμια βιβλιογραφία στο σύνολο της επιστημονικής τους πορείας (career-long data), περιλαμβάνονται τα ονόματα εννέα Ελλήνων ερευνητών στο πεδίο “Αθλητική Επιστήμη”. Μεταξύ αυτών βρίσκεται για τρίτη συνεχόμενη χρονιά στην 4η θέση ο Καθηγητής της Σχολής Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Γρηγόρης Μπογδάνης (top 1.3%).

Reference

Ioannidis, John P.A. (2023). “October 2023 data-update for "Updated science-wide author databases of standardized citation indicators”

Published: 4 October 2023, DOI: 10.17632/btchxktzyw.6

Link:October 2023 data-update for "Updated science-wide author databases of standardized citation indicators" - Elsevier BV (digitalcommonsdata.com)