ΦΟΙΤΗΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΔΠΜΣ "ATHENS INTERNATIONAL MASTER’S PROGRAMME IN NEUROSCIENCES", ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2017-18

«Athens International Master’s Programme in Neurosciences» -

«Διεθνές πρόγραμμα μεταπτυχιακών σπουδών στις  Νευροεπιστήμες

Προκήρυξη θέσεων μεταπτυχιακών φοιτητών 2017-2018

Παράταση προθεσμίας υποβολής αιτήσεων

Ανακοινώνεται η λειτουργία του διεθνούς προγράμματος μεταπτυχιακών σπουδών του Τμήματος Βιολογίας, του Τμήματος Νοσηλευτικής, του Τμήματος Οδοντιατρικής και της Ιατρικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, σε συνεργασία με το Ίδρυμα Ιατροβιολογικών Ερευνών της Ακαδημίας Αθηνών (ΙΙΒΕΑΑ), το Ελληνικό Ινστιτούτο Παστέρ (Ε.Ι.Π.), το Ερευνητικό Κέντρο Βιοϊατρικών Επιστημών "Αλέξανδρος Φλέμινγκ" (Ε.ΚΕ.Β.Ε. Α. Φλέμινγκ) και το Εθνικό Κέντρο Έρευνας Φυσικών Επιστημών «Δημόκριτος» (Ε.ΚΕ.Φ.Ε. ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ).  (Αγγλόφωνο).

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να υποβάλουν αίτηση με τα απαιτούμενα δικαιολογητικά έως και την 16η Ιουνίου 2017 (ημερ. αποστολής) στη Γραμματεία του Τμήματος Βιολογίας της Σχολής Θετικών Επιστημών Ε.Κ.Π.Α., Δευτέρα- Τετάρτη- Παρασκευή και ώρες 11.00-14.00., καθώς και μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας:

Η υποβολή μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας όσο και η υποβολή των έντυπων δικαιολογητικών στη Γραμματεία του Τμήματος Βιολογίας, είναι υποχρεωτική. Η αίτηση δεν θα ληφθεί υπόψιν αν δεν έχει υποβληθεί σε έντυπη και σε ηλεκτρονική μορφή. Τα μόνα δικαιολογητικά που μπορούν να αποσταλούν είτε ηλεκτρονικά είτε έντυπα, είναι οι συστατικές επιστολές.

Πληροφορίες:

Επικοινωνία: masterneuro[at]biol.uoa[dot]gr , secr[at]biol.uoa[dot]gr