ΣΥΝΕΔΡΙΑ

4ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΔΙΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ, ΕΦΗΒΙΚΗ, ΕΝΗΛΙΚΩΝ ΚΑΙ ΥΠΕΡΗΛΙΚΩΝ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΣΚΛΗΡΥΝΣΗ Η ΣΚΛΗΡΥΝΣΗ ΚΑΤΑ ΠΛΑΚΑΣ

Πέμπτη 07 Δεκεμβρίου 2023 ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ CROWNE PLAZA, ΑΘΗΝΑ

Την Πέμπτη 7/12 ξεκινά το 4ο Πανελλήνιο Διεπιστημονικό Συνέδριο για την παιδική, εφηβική, ενηλίκων και υπερηλίκων Πολλαπλή Σκλήρυνση ή Σκλήρυνση κατά Πλάκας, που διενεργείται 7-9 Δεκεμβρίου στην Αθήνα, υπό την αιγίδα της Ιατρικής Σχολής Αθηνών, του Ελληνικού Ινστιτούτου Παιδικής, Εφηβικής και Ενηλίκων Σκλήρυνσης κατά Πλάκας (ΕΙΠΕΕΣ), του Ινστιτούτου Βιολογίας και Ιατρικής του Στρες (ΙΒΙΣ), του Ινστιτούτου Αυτοάνοσων Συστηματικών και Νευρολογικών Νοσημάτων (ΙΑΣΥΝΝ), του Ερευνητικού Πανεπιστημιακού Ινστιτούτου Υγείας Μητέρας Παιδιού & Ιατρικής Ακριβείας και της Έδρας της UNESCO της Εφηβικής Υγείας και Ιατρικής, του Ε.Κ.Π.Α..

Επίσημη Τελετή έναρξης του Συνεδρίου, που μόνο αυτή θα είναι LIVESTREAMING
(https://www.livemed.gr/en/categories/live/4o-panellinio-diepistimoniko-synedrio-gia-tin-paidiki-efiviki-kai-enilikwn-yperilikwn-sklirynsi-kata-plakas)

Για εγγραφές και πληροφορίες στην κα Κατερίνα Μπίσια από το γραφείο ETS  ( k.bisia[at]events[dot]gr ).