ΗΜΕΡΙΔΕΣ - ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ

ΔΙΑΛΕΞΗ ΤΟΥ DR. JONAS MARIA HOFF ΣΤΗ ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΤΟΥ Ε.Κ.Π.Α.

Τρίτη 27 Φεβρουαρίου 2024 ΑΙΘΟΥΣΑ ΟΠΤΙΚΟΑΚΟΥΣΤΙΚΩΝ ΜΕΣΩΝ ΣΤΟ ΚΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΘΕΟΛΟΓΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΤΟΥ Ε.Κ.Π.Α.

Διάλεξη στην αγγλική γλώσσα του Dr. Jonas Maria Hoff του Πανεπιστημίου της Βόννης με θέμα:

«Χριστιανισμός και Νεωτερικότητα: Η ρωμαιοκαθολική κριτική του σχετικισμού» (“Christianity and Modernity: Catholic Criticism of Relativism”)

θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 27 Φεβρουαρίου 2024 ώρα 13:00 στην Αίθουσα Οπτικοακουστικών Μέσων στο Κτήριο της Θεολογικής Σχολής του Ε.Κ.Π.Α.

Η εκδήλωση είναι ανοικτή στο κοινό και απευθύνεται σε καθηγητές, καθηγήτριες, φοιτητές, φοιτήτριες αλλά και σε κάθε ενδιαφερόμενο. Θα χορηγηθούν βεβαιώσεις παρακολούθησης (απαιτείται δια ζώσης συμμετοχή).

Πληροφορίες: Αρχιμ. π. Ισίδωρος Κάτσος, Επίκουρος Καθηγητής Θεολογικής Επιστημολογίας και Φιλοσοφίας (ickatsos[at]theol.uoa[dot]gr).

Περισσότερες πληροφορίες για την εκδήλωση πατήστε εδώ.