EΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

EΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ-ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΘΕΜΑ: «Η ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΕΝΩΣΗ»

Δευτέρα 10 Δεκεμβρίου 2018 ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΤΟΥ ΙΔΡΥΜΑΤΟΣ ΕΙΚΑΣΤΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΗΣ Β. & Μ. ΘΕΟΧΑΡΑΚΗ

Πρόσκληση για την επιστημονική εκδήλωση-συζήτηση με θέμα: «Η πορεία της Ελλάδας στην Ευρωπαϊκή Ένωση» που οργανώνει το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών με την ευκαιρία της έκδοσης του συλλογικού βιβλίου με επιμέλεια του Αντιπρύτανη του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών καθηγητή Ναπολέοντα Μαραβέγια και του καθηγητή του Παντείου Πανεπιστημίου Θεόδωρου Σακελλαρόπουλου με τίτλο: «Ελλάδα και Ευρωπαϊκή Ενοποίηση. Η Ιστορία μιας Πολυκύμαντης Σχέσης 1962-2018».
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα, 10 Δεκεμβρίου 2018 και ώρα 18:00 στο Αμφιθέατρο του Ιδρύματος Εικαστικών Τεχνών και Μουσικής Β. & Μ. Θεοχαράκη (Βασ. Σοφίας 9 & Μέρλιν 1, Αθήνα).